Chustonoszenie

Co to jest chustonoszenie? Tradycyjna forma opieki nad dzieckiem znana od tysięcy lat, a może nowa moda? Praktyczne rozwiązanie dla zapracowanych mam, a może fanaberia tych znudzonych? Jedna z dróg do harmonijnego rozwoju fizycznego dziecka, czy dziwna, niezbadana praktyka? Forma bliskości i wspierania rozwoju psychicznego dziecka, a może jednak rozpieszczanie? Każdą z tych opinii znajdziecie w Internecie, a może usłyszycie od bliskich. Jaka jest prawda?

Po pierwsze każdy ma swoją opinię na temat chustonoszenia. Po drugie, jest tylko jedna metoda, aby wyrobić sobie swoją. Poznać chustonoszenie i spróbować samemu!

Dla nas chustonoszenie ma dwa aspekty: praktyczny i psychologiczny. Praktyczny to w telegraficznycznym skrócie tzw. wolne ręce. Możemy znacznie więcej, jesli nie trzymamy dzidziusia na rękach, a jednocześnie jest on przy nas, spokojny i bezpieczny. Wiele miejsc staje się dostępnych bez problemu, gdy nie musimy wnosić tam dużego i ciężkiego wózka.

Aspekt psychologiczny to nieoceniony wpływ bliskości i kontaktu rodzic – dziecko na harmonijny rozwój maluszka i stan emocjonalny rodzica lub opiekuna.

W cc-mama pomożemy Wam zacząć przygodę z chustonoszeniem, abyście mogli sami odpowiedzieć na pytanie, czym jest dla Was chustonoszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *