Czy potrzebny jest mi doradca noszenia?

W Internecie krążą opinie, że doradca noszenia dzieci to najbardziej niepotrzebny zawód świata. Że to takie wmawianie rodzicom, że nie umieją nosić swoich dzieci i potrzebują do tego eksperta. Wielu rodzicom zapali się wówczas czerwone światełko: czy potrzebny jest mi doradca noszenia?

Na rękach czy w chuście?

Przede wszystkim rozdzielmy noszenie dziecka na rękach od noszenia w chuście. Nikt nie kwestionuje umiejętności noszenia maluchów na rękach przez rodziców, choć i tu sposoby bywają tematem do dyskusji. Zatrzymajmy się jednak na chwilę nad noszeniem w chuście.

Czy doradca jest konieczny?

Czy doradca jest konieczny? Nie. I w tysiącach przypadków usłyszymy tu ciąg dalszy: jest przecież mnóstwo filmików na Youtube i instrukcji w Internecie. Owszem jest. Można uczyć się z Youtuba, stron internetowych, forów, instrukcji dołączonych do chust. Czy stanie się coś złego? Pewnie nie. Można się tak nauczyć nosić maluszka i robić to długo i z wielką radością dla obu stron. Ale w którymś momencie takiej nauki na pewno stwierdzimy, że ogromu informacji z internetu i niepewnych publikacji nie mamy jak zweryfikować. I tu na pomoc przychodzą nam doradcy, organizujący konsultacje czy warsztaty dla rodziców i opiekunów.

Żaden mądry doradca na podważy kompetencji ani rodzicielskiej intuicji mamy, taty, dziadków czy opiekunów maluszka. Za to pomoże Wam okiełznać te prawie 5 metrów grubej tkaniny tak, że okaże się to proste i zapewni komfort dzieciątku i Wam.

Kim jest doradca?

Doradca noszenia to najczęściej po prostu doświadczona mama, która nosiła swoje dzieci i dostrzegła w tym taką wartość, że postanowiła dzielić się tym z innymi. Po odpowiednim kursie w jednej z polskich albo zagranicznych szkół noszenia (cc-mama obecnie współpracuje z doradczyniami z Akademii Noszenia Dzieci) jest odpowiednio przygotowana merytorycznie do przekazywania wiedzy z zakresu bezpiecznego noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Pomoże Was z poradzeniem sobie z chustą. Pomoże dobrać chustę, jeśli potrzebujecie. A nawet po prostu pobędzie z Wami i przy Was, wysłucha Was na tym pierwszym niezwykle ważnym etapie rodzicielstwa i podzieli się swoimi doświadczeniami.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy potrzebny jest Ci doradca noszenia, albo czy komukolwiek potrzebny jest doradca noszenia, zastanów się: czy naprawdę w naszym betonowym świecie pełnym samotności spotkanie młodej mamy z drugą mamą, które może jej w czymś bardzo konkretnym pomóc, jest takie bez sensu?